Ne-ai scris - povestea lui Zuzana și Petra

Ne-ai scris - povestea lui Zuzana și Petra

Dragostea de munte (și km) poartă


Am încercat personal mai multe site-uri de întâlniri diferite în decurs de câteva luni. Am plătit pentru abonamentul meu Elitedate ca o încercare de a vedea dacă există într-adevăr o diferență în comparație cu portalurile și aplicațiile neplătite.

Personal, nu m-a interesat în mod semnificativ căutarea mea, așa că nu am fost foarte activ pe profilul meu. Apoi de nicăieri a venit anunțul că am atras un Peter. Am aplaudat - în sfârșit un tip bun. Am aruncat o privire rapidă pe profilul lui și l-am anulat. Prima întâlnire a avut loc câteva zile mai târziu. Dar care a fost surpriza mea când am aflat că nu era din capitală ca mine, dar locuia la 120 km distanță și venea la întâlnire cu trenul. (Citește bine profilurile :))

Dilema dacă să merg la o primă întâlnire, mama mea a tăiat-o cu cuvintele că e puțin, așa că măcar lasă-mă să o încerc. Prima întâlnire a durat toată ziua până seara târziu. Am aflat că profilurile noastre de personalitate i-au oferit persoanei mele un site de întâlniri ca sfat aleatoriu, în ciuda distanței. În ciuda experienței anterioare cu întâlniri de întâlniri nereușite, întâlnirea noastră s-a dovedit a fi numărul unu și chiar a doua zi mi-am revenit vizita în orașul lui.

Au trecut câteva luni de la prima întâlnire și am sunt încă împreună și suntem împreună minunat. De asemenea, am supraviețuit unei vacanțe turistice comune în Alpii de vară. Până la urmă, o relație la distanță nu este suficientă pentru noi și am decis să mă mut din capitală la Peter pentru viitorul relației noastre. Încrucișați-vă degetele pentru noi și nu vă fie teamă să încercați și voi. Întâlnirile chiar funcționează!

Zuzka și Petr

 recenze elitedate

 recenze elitedate


Experiență cu site-urile de dating

Ne-ați scris – Povestea Evei și a lui George

Ne-ați scris – Povestea Evei și a lui George

Am continuat să ne vedem și am realizat că ne simțim extraordinar împreună, că amândoi ne dorim o relație de durată și, în perspectivă, o familie. Am mers în excursii, ne-am cunoscut mai bine și am descoperit cu uimire că locuiam foarte aproape unul de celălalt, la doar 15 minute distanță. După scurt timp, am decis că nu mai am nevoie să caut pe cineva, pentru că George devenise tot ce îmi doream. Este minunat să simți, în sfârșit, că ai găsit „jumătatea”. După o perioadă atât de lungă de căutări, apreciem enorm faptul că ne avem unul pe celălalt.

Ne-ați scris - povestea lui Libor

Ne-ați scris - povestea lui Libor

Când îmi pierdeam speranța, am răspuns la profilul unei femei la care nici măcar nu speram că va ieși ceva din asta. Cu toate acestea, mi-a răspuns, am schimbat mai multe e-mailuri și ne-am întâlnit la scurt timp după aceea. Ea a fost mai proactivă la prima întâlnire, așa că a venit la mine (distanța noastră comună este de 60 km). Ulterior, ne-am întâlnit în mod regulat la sfârșit de săptămână - o dată ea la mine acasă, a doua oară eu la ea.

Întâlnirea dintre Ecaterina și Richard

Întâlnirea dintre Ecaterina și Richard

Locuim la mare distanță unul de celălalt. Este un proces dificil să fuzionezi două lumi separate într-una singură. Dar avem încredere unul în celălalt. Ne iubim unul pe celălalt. Știu că putem face asta împreună. Și de unde știu eu asta? Pot să simt asta. 

Povestea trimisă de Elena

Povestea trimisă de Elena

Datorită profesionalismului dumneavoastră, am întâlnit un bărbat drăguț la vârsta de șaptezeci și șase de ani. A fost ca un fel de lovitură de energie uimitoare. Ca un miracol!  Când ne-am întâlnit pentru prima dată, nu ne puteam vedea decât ochii, iar mâinile noastre care se atingeau erau calde și pline de tandrețe. Mi-am găsit jumătatea care îmi lipsea și în acea noapte am primit o poezie frumoasă pe care aș dori-o tuturor îndrăgostiților...

Povestea Mariei și a lui Stanislav

Povestea Mariei și a lui Stanislav

În retrospectivă, suntem amândoi foarte fericiți că ne-am înregistrat pe site-ul de întâlniri și că am reușit să ne întâlnim. Uneori nu poți "vedea" pentru ochii tăi, și chiar dacă am fost în aceleași locuri, nu ne-am putut întâlni pentru că am trecut unul pe lângă celălalt, și chiar dacă ne-am fi întâlnit, poate că nu ne-am fi văzut pentru că ne petreceam timpul cu prietenii noștri.....

Ne-ați scris – Povestea lui Anton

Ne-ați scris – Povestea lui Anton

Eu, văduv după 36 de ani de căsnicie frumoasă, ea divorțată după 23 de ani de căsnicie eșuată. Eu sunt lung, înalt de 200 cm, ea este mică, înaltă de 162 cm. Eu lucrez pe cont propriu de la Revoluția de catifea, ea este funcționar public, profesoară....