Ne-ați scris - povestea lui Libor

Ne-ați scris - povestea lui Libor

Bună ziua, vă trimit un pic despre introducerea noastră.

M-am înscris pentru a găsi un partener, dar nu este atât de ușor pe cât am crezut inițial. Trebuie să fii foarte activ, să scrii în mod constant, să răspunzi, dar să nu te descurajezi când lucrurile nu merg bine. La început am abordat femei din regiunea mea, dar în scurt timp am epuizat această posibilitate, așa că a trebuit să merg în regiunile învecinate și chiar mai departe. Cu femeile din alte județe, m-am lovit de problema distanței, așa că nici cu ele nu am avut noroc.

Erau, de asemenea, femei cu care corespondasem deja îndelung, iar întâlnirea era pe cale să se încheie, ca să spunem așa - se pare că aveau un alt partener pe care, în cele din urmă, îl preferau în locul meu. Unii dintre ei au fost politicoși și mi-au comunicat decizia, dar mulți nu au scris nimic și au tăcut complet.

Când îmi pierdeam speranța, am răspuns la profilul unei femei, unde nici măcar nu speram că va ieși ceva. Cu toate acestea, ea a răspuns, a avut loc un schimb de câteva e-mailuri și ne-am întâlnit la scurt timp după aceea. Ea a fost mai proactivă la prima întâlnire, așa că a venit la mine (distanța noastră comună este de 60 km). Ulterior, ne-am întâlnit în mod regulat la sfârșit de săptămână - o dată ea la mine acasă, a doua oară eu la ea.

De Ziua Îndrăgostiților am petrecut împreună un "WEEKEND DE VALENTINE'S WEEKEND STAY" la Hotel Thermal din Pasohlávky. Ne-am simțit minunat, ne-am bucurat de atracțiile de apă, de saună și mai ales de băile termale. Bineînțeles, hotelul nu a rămas în urmă și a pregătit o "cină specială de Valentine's dinner" și a decorat camera pentru cuplul îndrăgostit.

Relația continuă să se dezvolte și abia așteptăm weekend-ul - vom fi din nou împreună.

PS. atașament foto - camera de Valentine's


Experiență cu site-urile de dating

Ioan și-a găsit fericirea

Ioan și-a găsit fericirea

Drumul până la găsirea persoanei potrivite a fost o adevărată aventură; am avut câteva întâlniri fără acea scânteie proverbială, dar după trei luni mi-am găsit prințesa visurilor mele :-) S-a aprins o flacără atât de puternică, la care niciunul dintre noi nu se mai aștepta la vârsta noastră! Acum ne dorim doar ca acest sentiment să dureze la nesfârșit!

Povestea trimisă de Elena

Povestea trimisă de Elena

Datorită profesionalismului dumneavoastră, am întâlnit un bărbat drăguț la vârsta de șaptezeci și șase de ani. A fost ca un fel de lovitură de energie uimitoare. Ca un miracol!  Când ne-am întâlnit pentru prima dată, nu ne puteam vedea decât ochii, iar mâinile noastre care se atingeau erau calde și pline de tandrețe. Mi-am găsit jumătatea care îmi lipsea și în acea noapte am primit o poezie frumoasă pe care aș dori-o tuturor îndrăgostiților...

Ne-ați scris - povestea Olívia și Markéta

Ne-ați scris - povestea Olívia și Markéta

Această întâlnire s-a dovedit a fi o relație care ne-a surprins pe amândoi prin forța și intensitatea ei. Niciunul dintre noi nu mai avusese înainte o relație atât de puternică și de dedicată. Ne întâlnim de șase luni. Și pentru că am reușit să pășim împreună în noul an 2017, am decis să vă trimitem povestea noastră pe site-ul de dating.

Întâlnirea dintre Ecaterina și Richard

Întâlnirea dintre Ecaterina și Richard

Locuim la mare distanță unul de celălalt. Este un proces dificil să fuzionezi două lumi separate într-una singură. Dar avem încredere unul în celălalt. Ne iubim unul pe celălalt. Știu că putem face asta împreună. Și de unde știu eu asta? Pot să simt asta. 

Tu ne-ai scris - povestea lui Petra și František

Tu ne-ai scris - povestea lui Petra și František

A fost aproape clar de la începutul scrierii că el era alesul. Totuși, după aproape 2 luni, amândoi simțim la fel, chiar dacă anumite probleme (divorț etc.) sunt și vor fi acolo. O să vă scriu după un an, dacă a durat cu adevărat :).

Ne-ați scris – Povestea lui Anton

Ne-ați scris – Povestea lui Anton

Eu, văduv după 36 de ani de căsnicie frumoasă, ea divorțată după 23 de ani de căsnicie eșuată. Eu sunt lung, înalt de 200 cm, ea este mică, înaltă de 162 cm. Eu lucrez pe cont propriu de la Revoluția de catifea, ea este funcționar public, profesoară....