Ne-ați scris - povestea lui Libor

Ne-ați scris - povestea lui Libor

Bună ziua, vă trimit un pic despre introducerea noastră.

M-am înscris pentru a găsi un partener, dar nu este atât de ușor pe cât am crezut inițial. Trebuie să fii foarte activ, să scrii în mod constant, să răspunzi, dar să nu te descurajezi când lucrurile nu merg bine. La început am abordat femei din regiunea mea, dar în scurt timp am epuizat această posibilitate, așa că a trebuit să merg în regiunile învecinate și chiar mai departe. Cu femeile din alte județe, m-am lovit de problema distanței, așa că nici cu ele nu am avut noroc.

Erau, de asemenea, femei cu care corespondasem deja îndelung, iar întâlnirea era pe cale să se încheie, ca să spunem așa - se pare că aveau un alt partener pe care, în cele din urmă, îl preferau în locul meu. Unii dintre ei au fost politicoși și mi-au comunicat decizia, dar mulți nu au scris nimic și au tăcut complet.

Când îmi pierdeam speranța, am răspuns la profilul unei femei, unde nici măcar nu speram că va ieși ceva. Cu toate acestea, ea a răspuns, a avut loc un schimb de câteva e-mailuri și ne-am întâlnit la scurt timp după aceea. Ea a fost mai proactivă la prima întâlnire, așa că a venit la mine (distanța noastră comună este de 60 km). Ulterior, ne-am întâlnit în mod regulat la sfârșit de săptămână - o dată ea la mine acasă, a doua oară eu la ea.

De Ziua Îndrăgostiților am petrecut împreună un "WEEKEND DE VALENTINE'S WEEKEND STAY" la Hotel Thermal din Pasohlávky. Ne-am simțit minunat, ne-am bucurat de atracțiile de apă, de saună și mai ales de băile termale. Bineînțeles, hotelul nu a rămas în urmă și a pregătit o "cină specială de Valentine's dinner" și a decorat camera pentru cuplul îndrăgostit.

Relația continuă să se dezvolte și abia așteptăm weekend-ul - vom fi din nou împreună.

PS. atașament foto - camera de Valentine's


Experiență cu site-urile de dating

Ne-ați scris – Povestea Evei și a lui George

Ne-ați scris – Povestea Evei și a lui George

Am continuat să ne vedem și am realizat că ne simțim extraordinar împreună, că amândoi ne dorim o relație de durată și, în perspectivă, o familie. Am mers în excursii, ne-am cunoscut mai bine și am descoperit cu uimire că locuiam foarte aproape unul de celălalt, la doar 15 minute distanță. După scurt timp, am decis că nu mai am nevoie să caut pe cineva, pentru că George devenise tot ce îmi doream. Este minunat să simți, în sfârșit, că ai găsit „jumătatea”. După o perioadă atât de lungă de căutări, apreciem enorm faptul că ne avem unul pe celălalt.

Elena și Toma se întâlnesc

Elena și Toma se întâlnesc

Aș dori să vă împărtășesc un eveniment plin de bucurie. 08. 08. 08. 2020 ne-am căsătorit. Ne-am întâlnit prin intermediul site-ului tău de întâlniri acum doi ani. Suntem dovada că nici la cincizeci de ani nu este prea târziu pentru dragoste și pentru o nouă relație.

Ne-ați scris - povestea Olívia și Markéta

Ne-ați scris - povestea Olívia și Markéta

Această întâlnire s-a dovedit a fi o relație care ne-a surprins pe amândoi prin forța și intensitatea ei. Niciunul dintre noi nu mai avusese înainte o relație atât de puternică și de dedicată. Ne întâlnim de șase luni. Și pentru că am reușit să pășim împreună în noul an 2017, am decis să vă trimitem povestea noastră pe site-ul de dating.

Povestea Mariei și a lui Stanislav

Povestea Mariei și a lui Stanislav

În retrospectivă, suntem amândoi foarte fericiți că ne-am înregistrat pe site-ul de întâlniri și că am reușit să ne întâlnim. Uneori nu poți "vedea" pentru ochii tăi, și chiar dacă am fost în aceleași locuri, nu ne-am putut întâlni pentru că am trecut unul pe lângă celălalt, și chiar dacă ne-am fi întâlnit, poate că nu ne-am fi văzut pentru că ne petreceam timpul cu prietenii noștri.....

Întâlnire cu Renata și Sidoniu

Întâlnire cu Renata și Sidoniu

De atunci, întâlnirile au fost regulate, iar acum ne întâlnim în weekend-uri. Totul curge atât de frumos, trăiește, crește și sunt convinsă că am găsit dragostea adevărată în Sidoniu al meu.

Povestea trimisă de Elena

Povestea trimisă de Elena

Datorită profesionalismului dumneavoastră, am întâlnit un bărbat drăguț la vârsta de șaptezeci și șase de ani. A fost ca un fel de lovitură de energie uimitoare. Ca un miracol!  Când ne-am întâlnit pentru prima dată, nu ne puteam vedea decât ochii, iar mâinile noastre care se atingeau erau calde și pline de tandrețe. Mi-am găsit jumătatea care îmi lipsea și în acea noapte am primit o poezie frumoasă pe care aș dori-o tuturor îndrăgostiților...